سد شهید عباسپور
/
سد شهید عباسپور

سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ یکی از بزرگ‌ترین سدهای ایران است که بر روی رودخانه کارون احداث شده‌ است. این سد، در استان خوزستان و در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان مسجد سلیمان، واقع شده‌است. سد کارون ۱ بتونی دوقوسی است. ارتفاع تاج سد از پی، ۱۸۸ متر وطول تاج آن ۳۸۵ متر می‌باشد.

مدیر امور آبرسانی مرغزار از تکمیل طرح توسعه خطوطه لوله، مخزن و تلمبه خانه طرح توسعه آبفای شهرستان امیدیه توسط اکیپ های عملیاتی شرکت آب جنوب شرق خوزستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "فردین شیبانی" در این خصوص گفت: تاسیسات مذکور شامل مخزن ذخیره آب، ایستگاه پمپاژ و سایر تجهیزات جهت توزیع و انتقال آب به شهرستان امیدیه، پس از سالیان متمادی که از اجرای آن گذشته بود با همت متخصصان شرکت آب جنوب شرق تکمیل و آماده بهره برداری شد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا علاوه بر اجرای بیش از 500 متر خطوط لوله فلزی و پلی اتیلن به اقطار 250 تا 500 میلیمتر نسبت به نصب پنج دستگاه شیر قطع و وصل، تخلیه هوا و درین، هفت نقطه تعمیر خطوط لوله GRP به قطر 400 و 500 میلی متر و اتصال سر وصل های خطوط لوله جدید به قدیم، لایروبی و شستشوی مخزن 10 هزار متر مکعبی پاچه کوه و نصب سه عدد زانوی 45 درجه فولادی 500 میلی متر اقدام شد.

همچنین "نادر امید بختیاری" مدیر امور تعمیرات، تجهیزات برقی و مکانیکی شرکت آب جنوب شرق، از بررسی و ساماندهی کابلها و رفع اشکال از مدارهای راه اندازی الکتروپمپها، سرویس کلید تابلوهای برق و راه اندازی سافت استارتها، راه اندازی تلمبه خانه و اورهال چهار دستگاه پمپ50-150 پمپیران، سرویس شیر آلات، رفع اشکال و راه اندازی جرثقیل سقفی خبر داد تا این تاسیسات در راستای خدمت رسانی و تامین آب شرب شهرستان امیدیه، آماده و تحویل آبفای این شهرستان شود.

کد خبر: 3679