سد شهید عباسپور
/
سد شهید عباسپور

سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ یکی از بزرگ‌ترین سدهای ایران است که بر روی رودخانه کارون احداث شده‌ است. این سد، در استان خوزستان و در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان مسجد سلیمان، واقع شده‌است. سد کارون ۱ بتونی دوقوسی است. ارتفاع تاج سد از پی، ۱۸۸ متر وطول تاج آن ۳۸۵ متر می‌باشد.

مدیر امور آبرسانی تاسیسات شهید بهنام محمدی ( مسجد سلیمان) عنوان کرد؛

مدیر امور آبرسانی تاسیسات شهید بهنام محمدی ( مسجد سلیمان) از پاکسازی ورودی آب به تاسیسات آبرسانی ، پشت سد گدار مسجد سلیمان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "وحید دهقانی" گفت: مقدار زیادی پسماند جامد، جنب ورودی آب به تاسیسات، پشت سد گدار جمع شده بود که پس از دو روز تلاش موفق به جمع آوری آن شدیم.

دهقانی، این پسماندها که سالیانه توسط سیلاب به دریاچه سد وارد می شود را شامل مقدار زیادی چوپ و زباله معرفی کرد که ماندگاری آنها در دریاچه باعث بروز مشکلاتی همچون آلودگی آب ، اختلال در آبرسانی و هزینه بالای جمع آوری می گردد.

وی با بیان این که حجم پسماندهای جمع آوری شده نیم تن می باشد افزود: پسماندها توسط قایق و سایر ابزار مربوطه جمع آوری شدند. 

شایان ذکر است تاسیسات آبرسانی شهید بهنام محمدی با تولید و انتقال روزانه 100 هزار متر مکعب آب نقش عمده ای در تامین آب شهرستان مسجد سلیمان دارد.

 

کد خبر: 4327