سد مارون
/
سد مارون

سد مارون یک سد خاکی است که بر روی رود مارون در ۱۵ کیلومتری شمال بهبهان در استان خوزستان قرار دارد. این سد آب مورد نیاز کشاورزی و نیروی برق‌آبی را تأمین می‌کند. عملیات احداث سد در سال ۱۳۶۸ آغاز و در سال ۱۳۷۷ پایان یافت. سد تنظیمی کوچک‌تری به‌نام مارون ۲ نیز در پایین‌دست این رود طراحی شده است.

 مدیر عامل شرکت آب جنوب شرق از برگزاری جلسه هم اندیشی با مدیر دفتر پژوهشی کاربردی سازمان آب و برق خوزستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،  "محسن رستگارنیا"ضمن بیان اثرات و اهمیت پژوهش و تحقیق در بهبود فرایندهای کاری، هدف از این نشست را بررسی اختصاص بودجه لازم جهت اجرای پروژه های تحقیقاتی عنوان کرد.

وی افزود: اگر بخواهیم به معنای واقعی، اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم باید مسائل و مشکلات موجود در صنعت را ازطریق طرح موضوع و انجام پروژه های کاربردی برطرف نمائیم.

رستگارنیا ضمن این که خواستار تخصیص اعتبار لازم در خصوص پروژه های تعریف شده پژوهشی شد ابراز امیدواری کرد تا اعتبارات پژوهشی امسال هر چه سریعتر با مساعدت دفتر پژوهش های کاربردی سازمان تصویب و ابلاغ شود.

مدیر دفتر پژوهشهای کاربردی سازمان آب و برق خوزستان، ضمن تقدیر از عملکرد شرکت آب جنوب شرق در زمینه شناسایی مشکلات و رفع آنها از طریق تعریف و اجرای پروژه های کاربردی طی چندسال اخیر آمادگی آن دفتر را جهت تامین بودجه مورد نیاز اعلام کرد.

 

 

کد خبر: 4764