سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران
/
سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران

سد کرخه در 21 کیلومتری شمال غرب اندیمشک در استان خوزستان احداث گردیده است. رودخانه کرخه از مناطق میانی و جنوب غربی رشته کوه‌های زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد. رودخانه کرخه پس از رودخانه‌های کارون و دز سومین رودخانه بزرگ ایران از نظر آبدهی محسوب می شود.

رئیس گروه برنامه ریزی و آموزش شرکت آب جنوب شرق از برگزاری کارگاه آموزشی سرویس، نگهداری و بهره برداری ژنراتورها خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محمد علوی فر" هدف از برگزاری این کارگاه را آموزش اصولی برابر با استانداردها، بالا بردن سطح توانمندی و آماده سازی بهره برداران معرفی کرد.

وی افزود: کارگاه آموزشی فوق، با حضور 29 نفر از کارشناسان برق و مکانیک شرکت های طرف قرارداد سازمان آب و برق خوزستان به مدت سه روز به صورت تئوری، عملی برگزار و حاضران با عملکرد دستگاه ها آشنا شدند.

رئیس گروه برنامه ریزی و آموزش شرکت آب جنوب شرق با بیان این که برای افرادی که این دوره آموزشی را با موفقیت سپری می کنند گواهینامه معتبر و مرتبط صادر می شود، تلاش های معاونت برنامه ریزی سازمان آب و برق خوزستان را برای برگزاری کارگاه های فوق مورد تقدیر قرار داد.

 

کد خبر: 3970