سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران
/
سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران

سد کرخه در 21 کیلومتری شمال غرب اندیمشک در استان خوزستان احداث گردیده است. رودخانه کرخه از مناطق میانی و جنوب غربی رشته کوه‌های زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد. رودخانه کرخه پس از رودخانه‌های کارون و دز سومین رودخانه بزرگ ایران از نظر آبدهی محسوب می شود.

رییس گروه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت آب جنوب شرق خوزستان عنوان کرد؛

رییس گروه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت آب جنوب شرق خوزستان از برگزاری مانور نجات غریق در کانال آبرسانی اهواز – سربندر خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "حبیب اله لایجی" با اعلام خبر فوق گفت: به منظور آمادگی واحدهای مختلف شرکت و تمرین مراحل امداد و نجات، مانور نجات غریق در کانال آبرسانی اهواز – سربندر برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این مانور را آمادگی هر چه بیشتر همکاران و تعامل واحدهای مختلف شرکت در هنگام بروز حادثه عنوان کرد.

رییس گروه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت آب جنوب شرق خوزستان با اشاره به این که شرکت آب جنوب شرق، مدیریت انتقال آب از طریق بیش از 60 کیلومتر کانال رو باز را برعهده دارد تصریح کرد: با وجود مراقبت های شدید حراستی در خصوص عدم تردد نفرات و خودروهای متفرقه درحاشیه کانال، بارها شاهد سقوط خودرو و افراد بومی منطقه در کانال بوده ایم لذا مانوری طراحی شد تا آموزش های ارائه شده در خصوص امداد و نجات به نیروهای حاضر در منطقه را سنجش و بر لزوم حفظ آمادگی کارکنان ذی ربط تاکید شود.

شایان ذکر است در سال گذَشته 5 غریق در کانال آبرسانی توسط نیروهای حراستی، ایمنی و امدادی حاضر در منطقه نجات یافتند.

کد خبر: 4178