سد مارون
/
سد مارون

سد مارون یک سد خاکی است که بر روی رود مارون در ۱۵ کیلومتری شمال بهبهان در استان خوزستان قرار دارد. این سد آب مورد نیاز کشاورزی و نیروی برق‌آبی را تأمین می‌کند. عملیات احداث سد در سال ۱۳۶۸ آغاز و در سال ۱۳۷۷ پایان یافت. سد تنظیمی کوچک‌تری به‌نام مارون ۲ نیز در پایین‌دست این رود طراحی شده است.

مدیر آبرسانی مرغزار عنوان کرد؛

مدیر آبرسانی مرغزار، از تعویض 300 متر خط لوله انتقال آب به شهرستان رامشیر خبر داد و گفت: با این عملیات، ضریب اطمینان انتقال آب به رامشیر افزایش یافت.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "فردین شیبانی"، با اشاره به پوسیدگی های گسترده در خط لوله 500 میلی متری انتقال آب به شهرستان رامشیر و شکستگی های متعدد آن گفت: در این عملیات 15 روزه و شبانه روزی، با نصب 300 متر لوله فلزی، خط 500 میلیمتر به خط لوله 700 میلیمتری انتقال آب به جنوب شرق استان متصل و ده کیلومتر از خط لوله 500 میلی متری که دچار پوسیدگی بود از روند آبرسانی خارج شد.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر جایگزینی لوله، دو عدد شیرقطع و وصل 500 و سه ساپورت بتنی در این مسیر طراحی و نصب شد تا هنگام تعمیرات از قطعی کامل آبرسانی جلوگیری به عمل آید.

مدیر آبرسانی مرغزار تصریح کرد: با اجرای این عملیات علاوه برکاهش هزینه تعمیرات، ضریب اطمینان آبرسانی به شهرستان های رامشیر و امیدیه افزایش یافت.

 

 

 

کد خبر: 4575