سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران
/
سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران

سد کرخه در 21 کیلومتری شمال غرب اندیمشک در استان خوزستان احداث گردیده است. رودخانه کرخه از مناطق میانی و جنوب غربی رشته کوه‌های زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد. رودخانه کرخه پس از رودخانه‌های کارون و دز سومین رودخانه بزرگ ایران از نظر آبدهی محسوب می شود.

مدیر امور آبرسانی شرکت آب جنوب شرق عنوان کرد؛

مدیر امور آبرسانی شرکت آب جنوب شرق، از تعمیر و بازسازی خط لوله اصلی  انتقال آب به بندر امام خمینی (ره)،  ماهشهر و هندیجان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، " محمد سخراوی" گفت: این عملیات بر روی خط 900 میلی متر واقع در تاسیسات سربندر، به همت گروه تعمیراتی آبرسانی بندر امام خمینی (ره) انجام شد.

وی افزود: با توجه به حساسیت خط انتقال آب، ضمن هماهنگی با سایر نهادهای زیربط و اطلاع رسانی برای ذخیره مخازن آبرسانی،  در یک  عملیات 6 ساعته، خط لوله تعمیر و انتقال آب به حالت عادی بازگشت.

مدیر امور آبرسانی شرکت آب جنوب شرق، با بیان این که طبق هماهنگی های بعمل آمده اجرای عملیات فوق، بدون بروز وقفه در امر آبرسانی به مشترکین  انجام و هم اکنون روند انتقال آب در حالت عادی می باشد تصریح کرد: هموطنانمان در جنوب شرق استان اطمینان داشته باشند که پرسنل این شرکت تمامی تلاش خود را در شبانه روز به کار می گیرند تا هیچگونه قطعی در مسیر انتقال آب در این شهرستان ها صورت نگیرد.

کد خبر: 4886