سد کارون 3- بلندترین سد ساخته شده ایران
/
سد کارون 3- بلندترین سد ساخته شده ایران

سد کارون 3، بلندترین سد ساخته شده ایران در ۲۸ کیلومتری شرق ایذه در استان خوزستان قرار دارد. نوع سد، بتنی دوقوسی؛ ارتفاع از پی، 205 متر و طول تاج 462 متر می باشد.

مدیر امور آبرسانی شرکت آب جنوب شرق عنوان کرد؛

مدیر امور آبرسانی شرکت آب جنوب شرق، از تعمیر و بازسازی خط لوله اصلی  انتقال آب به بندر امام خمینی (ره)،  ماهشهر و هندیجان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، " محمد سخراوی" گفت: این عملیات بر روی خط 900 میلی متر واقع در تاسیسات سربندر، به همت گروه تعمیراتی آبرسانی بندر امام خمینی (ره) انجام شد.

وی افزود: با توجه به حساسیت خط انتقال آب، ضمن هماهنگی با سایر نهادهای زیربط و اطلاع رسانی برای ذخیره مخازن آبرسانی،  در یک  عملیات 6 ساعته، خط لوله تعمیر و انتقال آب به حالت عادی بازگشت.

مدیر امور آبرسانی شرکت آب جنوب شرق، با بیان این که طبق هماهنگی های بعمل آمده اجرای عملیات فوق، بدون بروز وقفه در امر آبرسانی به مشترکین  انجام و هم اکنون روند انتقال آب در حالت عادی می باشد تصریح کرد: هموطنانمان در جنوب شرق استان اطمینان داشته باشند که پرسنل این شرکت تمامی تلاش خود را در شبانه روز به کار می گیرند تا هیچگونه قطعی در مسیر انتقال آب در این شهرستان ها صورت نگیرد.

کد خبر: 4886