سد مارون
/
سد مارون

سد مارون یک سد خاکی است که بر روی رود مارون در ۱۵ کیلومتری شمال بهبهان در استان خوزستان قرار دارد. این سد آب مورد نیاز کشاورزی و نیروی برق‌آبی را تأمین می‌کند. عملیات احداث سد در سال ۱۳۶۸ آغاز و در سال ۱۳۷۷ پایان یافت. سد تنظیمی کوچک‌تری به‌نام مارون ۲ نیز در پایین‌دست این رود طراحی شده است.

معاون بهره برداری شرکت آب جنوب شرق خوزستان عنوان کرد؛

معاون بهره برداری شرکت آب جنوب شرق، از ترمیم 4 نقطه شکستگی در خط لوله انتقال آب به رامشیر و امیدیه خبر داد .

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "عبدالمحمد قنواتی" گفت : با توجه به شکستگی این خط در چند نقطه و اختلال در آبرسانی به مناطق تحت پوشش، تعمیر و بازسازی این خط در دستور کار گروه تعمیرات امور آبرسانی مرغزار قرار گرفت.

وی افزود : در این عملیات که 36 ساعت به طول انجامید  12 متر لوله 750 میلیمتری، هشت حلقه کوپلینگ و یک عدد شیر تخلیه هوا تعویض و نصب شد .

قنواتی گفت: با توجه به حجم شکستگی و وسعت عملیات برروی نقاط مختلف خط لوله و در راستای خدمت رسانی به هموطنانمان در مناطق مختلف تحت پوشش، کلیه عوامل تعمیراتی و پشتیبانی با حضور جهادی و فداکارانه این عملیات را طی 36 ساعت به اتمام رساندند.

 در حاشیه این عملیات جلسه ای با حضور "صابر علیدادی" معاونت آبرسانی، "محسن رستگارنیا" مدیر عامل شرکت آب جنوب شرق ، معاونان و مدیران مرتبط تشکیل و مشکلات خط لوله 750 میلیمتری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

کد خبر: 4971