سد مارون
/
سد مارون

سد مارون یک سد خاکی است که بر روی رود مارون در ۱۵ کیلومتری شمال بهبهان در استان خوزستان قرار دارد. این سد آب مورد نیاز کشاورزی و نیروی برق‌آبی را تأمین می‌کند. عملیات احداث سد در سال ۱۳۶۸ آغاز و در سال ۱۳۷۷ پایان یافت. سد تنظیمی کوچک‌تری به‌نام مارون ۲ نیز در پایین‌دست این رود طراحی شده است.

مدیر عامل شرکت آب جنوب شرق خوزستان عنوان کرد؛

مدیر عامل شرکت آب جنوب شرق از افزایش ضریب پایداری آبرسانی به شهرستانهای رامشیر و امیدیه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محسن رستگارنیا" گفت: با توجه به فرسودگی خط لوله انتقال 750 و 900 میلیمتر انتقال آب منتهی به تاسیسات امیدیه یک ، تامین کننده آب شهرهای رامشیر، امیدیه و پایگاه چهارم پدافند هوایی طی 5 مرحله عملیات 7 نقطه از نقاط ضعف خط لوله که طی سالهای گذشته به دفعات شکسته شده و باعث قطع آب در مناطق تحت پوشش می گردید تعویض و ترمیم شد.

وی ادامه داد: این حجم تعویض خط لوله تاکنون بی سابقه بوده که طی چند روز گذشته توسط گروههای تعمیراتی امور آبرسانی مرغزار و بندر امام خمینی انجام و باعث افزایش تحمل فشار آب و همچنین بالا رفتن ضریب پایداری انتقال آب به شهرستان های رامشیر و امیدیه شد.

مدیر عامل شرکت آب جنوب شرق تصریح کرد: بمنظور پایداری آبرسانی در مناطق تحت پوشش، تعویض 6 حلقه کوپلینگ 750 قدیمی، نصب 8 حلقه کوپلینگ 750 جدید، تعویض و بازسازی بیش از سه متر از خط لوله 900 میلیمتر، نصب دو حلقه کوپلینگ، نصب یک دستگاه شیر تخلیه هوا و بازسازی و احیای یک دستگاه  شیر تخلیه هوای قدیمی، با موفقیت به سرانجام رسید.

 

 

 

 

کد خبر: 4986