به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، سید علی رادی رئیس اداره HSE شرکت آب جنوب شرق اظهار کرد: با فرا رسیدن فصل گرما، دمای بالای هوا و تعطیلی مدارس، این اداره طبق هر سال اقدام به نصب علائم هشدار دهنده و دیوار نویسی نکات ایمنی در اطراف کانال های آبرسانی کرد.

وی بیان کرد: متاسفانه شماری از شهروندان بدون توجه به علایم هشدار دهنده و اطلاعیه‌های مکرر این شرکت، با هدف شنا کردن و تفریح، وارد تاسیسات آبی و کانال‌های آبرسانی شده که این اقدامات علاوه بر نقض قوانین موجب بروز خطرات جانی و صدمات جبران ناپذیری می‌شود.

رئیس اداره HSE شرکت آب جنوب شرق افزود: کانال‌های آبرسانی به منظور انتقال آب به صنایع احداث شده و بدنه کانال‌ها دارای شیب زیادی است که موارد لازم برای ایمنی شناگران در آنها وجود ندارد به همین دلیل خطر غرق شدن را افزایش می‌دهد.

وی اضافه کرد: امسال و سالیان اخیر اقداماتی از قبیل نصب نیوجرسی در مسیر کانال و مناطق حادثه‌خیز با هماهنگی مراجع رسمی و همچنین دیوارنویسی شعارهای ایمنی هشدار دهنده در مناطق مسکونی مجاور با کانال‌های آبرسانی با موضوع ممنوعیت شنا کردن و خطر سقوط در آب به طول ۶٠ کیلومتر، عملیات رنگ‌آمیزی و نوشتن نکات هشدار دهنده و بازدارنده با حجم ۵۴٠ هزار مترمربع (تمیزکاری، رفع پوسیدگی و اجرای دو مرحله رنگ ترافیکی پایه رزین اکریلیک ترموپلاست مخصوص کارهای بتنی) در سطح کانال آبرسانی انجام شد.

رادی تصریح کرد: همچنین تولید و بازپخش فیلم‌های کوتاه در خصوص خطرات غرق شدگی در تاسیسات آبی و انتشار در رسانه‌های فضای مجازی (کانال‌های اطلاع رسانی) شهرستان کارون، استفاده از ظرفیت‌های دانش‌آموزان مدارس در توزیع و پخش بروشورهای داستان‌های مصور مربوط به خطرات شنا کردن در کانال های آبرسانی، تهیه و نصب نیوجرسی و تابلوهای بتنی هشدار دهنده و بازدارنده همراه با عملیات رنگ آمیزی و شعارنویسی این تابلوها در حاشیه برم مسیر کانال انجام شد.

رئیس اداره HSE شرکت آب جنوب شرق گفت: با توجه به وقوع حوادث متعدد غرق شدگی در سال‌های اخیر در فصل تابستان، لازم است که هموطنان بیشتر مواظب فرزندان خود باشند و آنها را از شنا کردن در منابع و سازه‌های آبی منع کنند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری تولید و انتقال آب جنوب‌شرق