بالادست رودخانه کارون در محدوده اثر تاریخی بند میزان شوشتر لایروبی و اطراف آن پاکسازی شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مشاور مدیرعامل در امور گنجینه آب ضمن تأکید بر اهمیت میراث فرهنگی کشور گفت: با توجه به شعار امسال با مضمون  "میراث فرهنگی برای همه نسلهاست"، مجموعه سازمان آب و برق خوزستان توجه ویژه به میراث فرهنگی و مباحث مربوط به آن داشته و دارد.

"محمد اسحاقی بنی" تصریح کرد: تلاش ما بر این است تا بتوانیم به عنوان یک عضو افتخاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حداکثر ظرفیت خود نسبت به حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی کشورمان تلاش کنیم.

مدیر دفتر لایروب و ماشین آلات سازمان آب و برق خوزستان در این راستا گفت: انباشت مواد مختلف نظیر گل و لای، شاخ و برگ درختان و همچنین زباله های شهری که در بستر رودخانه شناور هستند، عمدتاً در مواردی که بر روی هم در محلی انباشت می شوند موجب آلودگی محیطی و بروز برخی مشکلات می شوند براین اساس، بستر رودخانه های خوزستان، به تناوب مورد پایش قرار گرفته و در صورت مشاهده مواردی از این دست، لایروبی و پاکسازی می شوند.

"سیامک عباس پور" تصریح کرد: در این راستا شرکت خدمات لایروبی و ماشین آلاتی عمران نیروی خوزستان صبا که از زیرمجموعه های این سازمان محسوب می شود، از تاریخ 22 آبان ماه تا دوم آذر ماه سال جاری نسبت به انجام لایروبی و پاکسازی بستر رودخانه در محدوده اثر تاریخی بند میزان اقدام نمود.

بند میزان یکی از سازه های آبی تاریخی ازرشمند کشور و جزو مجموعه نظام آبی تاریخی شوشتر است که به عنوان دهمین اثر ایران با شماره 1315 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان