مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان با بیان این که روستاهای شوش را با تمام توان کنترل و لایروبی زهکش ها را آغاز کردیم تصریح کرد: تعامل خوبی در این خصوص برقرار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "یعقوب کرمی"، گفت: از ابتدای فرودین ماه جاری، با توجه به شدت بارندگی ها در حوزه بالادست، میان دست و پائین دست ورودی سد دز، افزایش یافت و با توجه به اینکه در مقطع بستر رودخانه نیز باید افزایش دبی داشته باشیم، دبی رودخانه به حدود سه هزار و 500 مترمکعب رسید که از همان ابتدا مشکلاتی برای سیل بند زاویه ها به وجود آمد البته این مشکل با همکاری سازمان آب و برق خوزستان و دیگر نهادها مدیریت شد.

وی با بیان این که سیل بند زاویه ها حدود هشت کیلومتر طول دارند که چندین بار در روزهای گذشته شکسته شده و با تلاش شبانه روزی نیروهای تخصصی و ماشین آلات ترمیم شده اند تا وضعیت به حالت اولیه برگردد افزود: با شکستن سیل بندهای زاویه ها، دستور تخلیه روستاهای پایین دست داده شد و مردم و دام های آنها برای جلوگیری از خسارات احتمالی به مکان های امن منتقل شدند.

یعقوبی درخصوص اقدامات انجام شده این شرکت در شهرستان شوش نیز گفت: روستاهای شوش را با تمام توان کنترل و لایروبی زهکش ها را آغاز کردیم و تعامل خوبی در این خصوص با کشاورزان منطقه برقرار شد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمید رضا علیپور