رئیس مرکز منطقه ای برنامه تحقیقات بین المللی آبیاری و زهکشی گفت: با همکاری هیئت هلندی شاهد اجرای طرح‌های جامع آب و کشاورزی با کاهش مصارف آب و آلودگی هوا خواهیم بود.

 به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "نرگس ظهرابی" از سفر دو روزه هیئت هلندی به ایران خبر داد و گفت: در این سفر بحث و توافق در مورد تعیین چارچوب نهایی طرح جامع مطالعاتی انجام شد.

 ظهرابی ادامه داد: خوشبختانه بستر ایجاد شده توسط مرکز منطقه ای برنامه تحقیقات بین المللی آبیاری و زهکشی، امکان سازماندهی و برنامه‌ریزی مذاکرات لازم را با نهادهای مختلف استان خوزستان فراهم آورد.

 رئیس مرکز منطقه ای برنامه تحقیقات بین المللی آبیاری و زهکشی خوزستان با اشاره به شرایط دشوار و وجود تحریم‌ها تصریح کرد: طرف هلندی خواستار نزدیکی ۲ کشور در مباحث تبادل دانش و سرمایه گذاری شد.

ظهرابی ابراز امیدواری کرد: با انجام مطالعات دقیق و تبادل اطلاعات و دانش فنی شاهد شکوفایی کشورمان در بخش آب، کشاورزی، محیط زیست و کاهش پسماند ها باشیم.

 وی در خاتمه افزود: در تلاش هستیم تا بتوانیم با برگزاری جلسات مشترک با دیگر سازمان‌های مرتبط همچون جهاد کشاورزی و آبفای خوزستان در خصوص موارد فنی شامل مباحث مهندسی آب و فاضلاب، لایروبی رودخانه ها، استفاده از انرژی پاک، تکنیک های نوین در امور کشاورزی و غذا و نیز ارتقای سطح کیفی هوا و کاهش پسماندها به نقطه مشترک دست یابیم.