به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، عادل سواری گفت: با توجه به اینکه ماموریت اصلی این شرکت تامین و توزیع آب کشاورزی است، با هدف برطرف نمودن مشکلات کشاورزان اقدام به برپایی میز خدمت در مسجد جامع شهرستان رامشیر نمودیم.

سواری با بیان این که شهرستان رامشیر با 22 هزار هکتار سطح ناخالص اراضی کشاورزی بزرگترین شبکه آبیاری در بین پنج شبکه آبیاری تحت پوشش این شرکت است که از نظر کشاورزی در استان خوزستان نیز نقشی بسیار مهم و استراتژیک دارد افزود: از سالیان گذشته ارگان هایی که در ارتباط مستقیم با عامه مردم قرار دارند با هدف خدمت رسانی و تسهیل امور، اقدام به برپایی میز خدمت در نماز جمعه می نمایند که البته با اسقبال مردم نیز روبرو شده است. این شرکت نیز با برپایی میز خدمت در نماز جمعه اخیر شهرستان رامشیر پذیرای کشاورزانی بود که برای حل مشکلات و برطرف نمودن دغدغه های خود به سراغ میز خدمت این شرکت آمدند.

وی تصریح کرد: در بین خواسته های کشاورزان، ممنوعیت کشت شلتوک پر تکرارترین خواسته آن ها بود که دلیل اصلی آن احتمال اختلال و کاهش منابع آبی برای تامین آب کشت پاییز و زمستان سال جاری عنوان می شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی در پایان با اشاره اهمیت تامین آب کشت استراتژیک گندم گفت: ما در تامین آب به دلیل محدودیت های موجود با اولویت بندی روبرو هستیم که تامین آب برای کشت پاییزه گندم از اولویت بالایی برخوردار است و بنا به مصوبه کارگروه ملی سازگاری با کم آبی امکان تامین آب برای کشت شلتوک در تابستان پیش رو در حوضه مارون و جراحی وجود ندارد. 

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی