مدیر دفتر پژوهش‎های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان از برگزاری اولین نشست تخصصی ارائه نیازهای تحقیقاتی و پژوهشی شرکت‎های طرف قرارداد سازمان آب و برق خوزستان در دانشگاه شهید چمران اهواز خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،"جواد احدیان" گفت:  نشست فوق با حضور جمعی از اساتید و نخبگان دانشگاه، مسئولان تحقیقاتی شرکت‎های طرف قرارداد سازمان(شرکت های تولید و بهره برداری سد و نیروگاه های کرخه، شهید عباسپور، مسجد سلیمان، مارون، دز، کارون 3 و شرکت های تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان) با همراهی تعدادی از کارشناسان دفتر پژوهش برگزار شد.

احدیان افزود: مسئولان تحقیقات و پژوهش هر کدام از شرکت‎های طرف قرارداد، این فرصت را داشتند تا با ارائه پاور پوینت نیازهای پژوهشی شرکت خود را بیان کرده و جهت جمع بندی و ارائه راه حل مناسب به اشتراک با حاضران در نشست بگذارند.

وی هدف از برگزاری این نشست را بیان نیازهای پژوهشی شرکت‎ها و اولویت آنها دانست و تاکید کرد: در چنین نشست‎هایی که مشکلات و نیازهای مبرم یک شرکت تولید و بهره‎برداری یا سد و نیروگاه و یا شبکه های آبیاری و زهکشی و یا تعمیر و نگهداری به اشتراک گذاشته می شود این فرصت به وجود می‎آید تا با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها آن نیازها در مسیر صحیح و با دقت مورد بررسی قرار گیرند و در نهایت با همکاری و همفکری صنعت و دانشگاه یک پروژه کاربردی تعریف شود و مشکلات و معضلات موجود در رابطه با صنعت آب و برق به خوبی مرتفع گردد.

در خاتمه، حاضران سوالات خود را در رابطه با مسائل، مشکلات و همچنین نحوه ارائه پروپزال به سایت الکترونیکی دفتر پژوهش های کاربردی سازمان مطرح، و از سوی مدیر دفتر پژوهش‎ ها پاسخ های لازم ارائه شد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمید رضا علی پور