سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران
/
سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران

سد کرخه در 21 کیلومتری شمال غرب اندیمشک در استان خوزستان احداث گردیده است. رودخانه کرخه از مناطق میانی و جنوب غربی رشته کوه‌های زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد. رودخانه کرخه پس از رودخانه‌های کارون و دز سومین رودخانه بزرگ ایران از نظر آبدهی محسوب می شود.

"سعید رئوفی نسب" مدیرعامل شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز، با حضور در کارگاه تخصصی «نقش سدها در مدیریت سیلاب و ملاحظات بهره برداری ایمن با نگاهی بر سیلاب های اخیر» مقاله خود را ارائه کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان، این کارگاه تخصصی 24 تیرماه به همت کمیته ملی سدهای بزرگ ایران، با حضور قائم مقام وزیر نیرو و جمعی از مسئولان و کارشناسان صنعت آب و برق کشور در سالن اجتماعات شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران برگزار و مقالات برگزیده ارائه شد.

مدیرعامل شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز مقاله خود را پیرامون سیلاب فروردین 95 رودخانه دز با عنوان «بررسی ابعاد بحران و درس های ناشی از آن» ارائه کرد که با استقبال حاضران مواجه شد.

همچنین هیئت اجرایی این کارگاه تخصصی با اعطای لوح تقدیر، از ارائه این مقاله قدردانی کرد.

کد خبر: 2495