سد کارون 3- بلندترین سد ساخته شده ایران
/
سد کارون 3- بلندترین سد ساخته شده ایران

سد کارون 3، بلندترین سد ساخته شده ایران در ۲۸ کیلومتری شرق ایذه در استان خوزستان قرار دارد. نوع سد، بتنی دوقوسی؛ ارتفاع از پی، 205 متر و طول تاج 462 متر می باشد.

جمعی از مسئولان شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز، با خانواده دانشجوی شهید مدافع حرم "احمد حاجیوند الیاسی" دیدار کردند.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، در این دیدار "سعید رئوفی نسب" مدیرعامل سد و نیروگاه دز، "حاج علی حسین رشیدی زاده" فرمانده پایگاه مقاومت بسیج سد دز و جمعی دیگر از مسئولان این شرکت به همراه اعضای دفتر نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

سرهنگ پاسدار "حسن دهقان" دبیر اولین یادواره شهید احمد حاجیوند الیاسی و شهدای مدافع حرم خوزستان در این دیدار با قدردانی از تشکل خودجوش مردمی و حمایت مسئولان شهرستان در برگزاری عزتمند این یادواره، در خاطره ای از آن شهید نقل کرد: خانواده شهید الیاسی وابستگی زیادی به او داشتند. در شب اعزام نزد من آمد دستم را گرفت و گفت: اگر نگذارید اعزام شوم به حضرت ابوالفضل (ع) شکایت می کنم و می گویم نگذاشتند بروم از حرم خواهرت دفاع کنم! می دانستیم که او انتخاب شده است و نمی توانیم مانع رفتنش شویم.

مدیرعامل شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز نیز گفت: خدا را شاکریم که این خانواده فرزندی را تربیت نموده که نه تنها برای خانواده، بلکه برای کل جامعه موجب افتخار است.

در پایان از صبر و مقاومت این خانواده شهید پرور تجلیل بعمل آمد.

 

کد خبر: 2575