سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران
/
سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران

سد کرخه در 21 کیلومتری شمال غرب اندیمشک در استان خوزستان احداث گردیده است. رودخانه کرخه از مناطق میانی و جنوب غربی رشته کوه‌های زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد. رودخانه کرخه پس از رودخانه‌های کارون و دز سومین رودخانه بزرگ ایران از نظر آبدهی محسوب می شود.

جمعی از مسئولان شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز، با خانواده دانشجوی شهید مدافع حرم "احمد حاجیوند الیاسی" دیدار کردند.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، در این دیدار "سعید رئوفی نسب" مدیرعامل سد و نیروگاه دز، "حاج علی حسین رشیدی زاده" فرمانده پایگاه مقاومت بسیج سد دز و جمعی دیگر از مسئولان این شرکت به همراه اعضای دفتر نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

سرهنگ پاسدار "حسن دهقان" دبیر اولین یادواره شهید احمد حاجیوند الیاسی و شهدای مدافع حرم خوزستان در این دیدار با قدردانی از تشکل خودجوش مردمی و حمایت مسئولان شهرستان در برگزاری عزتمند این یادواره، در خاطره ای از آن شهید نقل کرد: خانواده شهید الیاسی وابستگی زیادی به او داشتند. در شب اعزام نزد من آمد دستم را گرفت و گفت: اگر نگذارید اعزام شوم به حضرت ابوالفضل (ع) شکایت می کنم و می گویم نگذاشتند بروم از حرم خواهرت دفاع کنم! می دانستیم که او انتخاب شده است و نمی توانیم مانع رفتنش شویم.

مدیرعامل شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز نیز گفت: خدا را شاکریم که این خانواده فرزندی را تربیت نموده که نه تنها برای خانواده، بلکه برای کل جامعه موجب افتخار است.

در پایان از صبر و مقاومت این خانواده شهید پرور تجلیل بعمل آمد.

 

کد خبر: 2575