با توجه مشکلات عدیده آب شرب و مصرفی منطقه سد دز و همچنین کاهش ارتفاع سفره های آب زیر زمینی منطقه در راستای اهداف بلند مدت شرکت در جداسازی آب آشامیدنی منطقه مسکونی از مصارف غیر شرب و کمک به توسعه فضای سبز، طرح انتقال آب دریاچه به منطقه مسکونی دز اجرا شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، معاون فنی و مهندسی سد و نیروگاه دز گفت: این پروژه پس از طرح و تصویب در معاونت فنی و مهندسی شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز، در اسفند ماه سال 1396 با نصب 50 متر لوله 12 اینچ در دریاچه، یک دستگاه الکتروپمپ در تراز 310 و اجرای لاین انتقال آب به مخازن آب منطقه انجام شد.

"جاسم تیموری" با بیان اینکه با اجرای این پروژه امکان انتقال آب به میزان 1440 متر مکعب در شبانه روز امکان پذیر شد، افزود: این عملیات در شرایط بسیار سخت و نامساعد جوی در مدت زمان 32 روز  با تلاش شبانه روزی پرسنل گروه مکانیک دفتر فنی شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز با کمترین هزینه به اتمام رسید.

پروژه فوق پیش نیاز طرح های آینده آبرسانی به منطقه سد و نیروگاه دز بوده که با تکمیل آن می توان وضعیت آبرسانی و آب آشامیدنی منطقه سد دز را بهبود بخشیده و  بهینه کرد.

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه دز
خبرنگار: بهمن شیخی