مدیرعامل شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز از آمادگی این مجموعه برای استقبال از میهمانان نوروزی سال 1398 خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،  "سعید رئوفی نسب"  گفت:  با توجه به اینکه سد و نیروگاه دز با طبیعتی بکر و 6.5 کیلومتر تونل ماشین رو یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری استان خوزستان است امسال  نیز همچون سالهای گذشته پذیرای میهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور خواهد بود.

وی افزود: در چندسال  گذشته بطور میانگین سالانه بیش از  170 هزار گردشگر از سد دز دیدن نموده اند ، اما خوشبختانه بارش های مناسب امسال موجب شده طبیعت خوزستان خصوصاً منطقه کوهستانی سد دز حال و هوایی بهاری به خود بگیرد و مقصد بسیاری از هموطنان در سال نو باشد و پیش بینی می شود شمار بازدیدکنندگان و میهمانان نوروزی  در نوروز 98 افزایش چشمگیری  داشته باشد.

رئوفی نسب ادامه داد: با بسیج نیروی انسانی  و امکانات رفاهی، تمهیدات لازم جهت استقبال از میهمانان نوروزی  و گردشگران فراهم شده  تا میهمانان عزیز به سهولت بتوانند از قدیمی ترین سد و نیروگاه برق آبی کشور بازدید نمایند و از نزدیک شاهد تلاش های سازنده و ارزنده مجموعه بزرگ سازمان آب و برق خوزستان باشند.

بازدیدهای نوروزی سد دز از دوم لغایت دوازدهم فروردین از ساعت 8 صبح لغایت 16 خواهد بود.

سد و نیروگاه دز نخستین نیروگاه برق آبی ساخته شده کشور می باشد که در 23 کیلومتری شمال شرقی شهرستان اندیمشک قرار دارد و با سازه عظیم و زیبا ، جاذبه های طبیعی و وجود بیش از 6.5 کیلومتر تونل   ماشین رو یکی از مهمترین قطب های گردشگری استان خوزستان محسوب می گردد.

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه دز