سد شهید عباسپور
/
سد شهید عباسپور

سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ یکی از بزرگ‌ترین سدهای ایران است که بر روی رودخانه کارون احداث شده‌ است. این سد، در استان خوزستان و در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان مسجد سلیمان، واقع شده‌است. سد کارون ۱ بتونی دوقوسی است. ارتفاع تاج سد از پی، ۱۸۸ متر وطول تاج آن ۳۸۵ متر می‌باشد.

 مدیر عامل شرکت آب جنوب شرق از برگزاری جلسه هم اندیشی با مدیر دفتر پژوهشی کاربردی سازمان آب و برق خوزستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،  "محسن رستگارنیا"ضمن بیان اثرات و اهمیت پژوهش و تحقیق در بهبود فرایندهای کاری، هدف از این نشست را بررسی اختصاص بودجه لازم جهت اجرای پروژه های تحقیقاتی عنوان کرد.

وی افزود: اگر بخواهیم به معنای واقعی، اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم باید مسائل و مشکلات موجود در صنعت را ازطریق طرح موضوع و انجام پروژه های کاربردی برطرف نمائیم.

رستگارنیا ضمن این که خواستار تخصیص اعتبار لازم در خصوص پروژه های تعریف شده پژوهشی شد ابراز امیدواری کرد تا اعتبارات پژوهشی امسال هر چه سریعتر با مساعدت دفتر پژوهش های کاربردی سازمان تصویب و ابلاغ شود.

مدیر دفتر پژوهشهای کاربردی سازمان آب و برق خوزستان، ضمن تقدیر از عملکرد شرکت آب جنوب شرق در زمینه شناسایی مشکلات و رفع آنها از طریق تعریف و اجرای پروژه های کاربردی طی چندسال اخیر آمادگی آن دفتر را جهت تامین بودجه مورد نیاز اعلام کرد.

 

 

کد خبر: 4764