بعد از ظهر امروز سه شنبه مراسم تکریم "محمدرضا شمسایی" و معارفه "فرهاد ایزدجو" به عنوان مدیرعامل جدید سازمان آب و برق خوزستان با حضور "رضا اردکانیان" وزیر نیرو و مسئولان استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، بعد از ظهر امروز (سه شنبه ۳۰ بهمن) آیین تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان و آب و برق خوزستان با حضور وزیر نیرو ، امام جمعه موقت خوزستان، نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان خوزستانی در سالن همایش های بین المللی کوی بوستان اهواز برگزار شد.

 "محمد رضا شمسایی"با بیان خلاصه عملکرد خود پرداخت و در زمینه اصلاح ساختار و اقدامات مربوط به حوزه های سازمان آب و برق خوزستان که نیاز به اصلاح و تکمیل داشتند به راه اندازی واحد های مشارکت مردمی اشاره و گفت: این واحد برای ایجاد تشکل های آب بران با مشارکت وزارت و سازمان جهاد کشاورزی استان تشکیل شد.

وی با اشاره به ایجاد سامانه پیش بینی هواشناسی، در سازمان گفت: این سامانه برای اولین بار در کشور در خوزستان ایجاد شد.

شمسایی ادامه داد: با توجه به اینکه سازمان آب و برق نیاز به پیش بینی حوضه ای در هواشناسی دارد، سامانه پیش بینی هواشناسی را در سازمان ایجاد کردیم همچنین موفق شدیم مرکز مانیتورینگ سازمان را ایجاد و راه اندازی کنیم.

  وی در زمینه سد سازی تصریح کرد: در 3 سال گذشته 2 سد را به اتمام رساندیم و شروع به ساخت2 سد در آبادان و خرمشهر کردیم که باعث حل شوری آب در پایین دست شد.

شمسایی همچنین به ایجاد و راه اندازی واحدهای برنامه ریزی منابع آب، موسسه تحقیقات آبیاری و زهکشی بین المللی، دیتا سنتر و ایجاد و راه اندازی واحد ژئوماتیک اشاره کرد و گفت واحد ژئوماتیک از 16 سال پیش در سازمان راه اندازی شد ولی حالا با با خرید 16 پهباد که قادر هستند نقشه را به وسیله فیلم و عکس در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهند تکمیل شده است.

وی با بیان این که اگر باران های پاییزی امسال را نداشتیم قطعا در تابستان سال جاری با مشکل آب شرب در استان مواجه می شدیم یادآور شد که تابستان سال گذشته یکی از خشک ترین سال های پیشین بود که با تدبیر و مدیریت صحیح بر رودخانه ها این دوره با کمترین خسارت و مشکل سپری شد.

شمسایی با اشاره به شایعات اخیر انتقال آب از سرشاخه های کارون گفت: من بیش از 23 سال است که مخالف انتقال آب کارون هستم آن هم نه به دلیل استان گری بلکه به علت کار کارشناسی، نه تنها به اصفهان که موافق انتقال آب به هیچ استانی از کشور نبوده و نیستم.

مدیرعامل پیشین سازمان آب و برق خوزستان در پایان با بیان این که در تمام مدت خدمتم سعی کرده ام خدمتگزاری صادق برای مردم باشم به 4 سال و نیم باقیمانده خدمت خود اشاره و ابراز امیدواری کرد تا این مدت هم با تمام توان در خدمت مردم خوزستان باشد و به این خادمی افتخار می کند.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان