مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان، دوشنبه 22 مهرماه، ضمن بازدید از ایستگاه پمپاژ توزیع و مخازن ذخیره آب پایانه مرزی چذابه، روند خدمت رسانی مواکب به زائران اربعین حسینی (ع) را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "فرهاد ایزدجو" در حاشیه بازدید از ایستگاه پمپاژ توزیع و مخازن ذخیره آب مرز چذابه گفت: خدا را شاکریم که توفیق خدمتگذاری به زائران اربعین حسینی را پیدا کردیم و مجموعه سازمان آب و برق خوزستان با استفاده از همه ظرفیت های ممکن برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن این کنگره عظیم تلاش می کنند.

وی به طرح احداث ایستگاه پمپاژ توزیع و مخازن ذخیره آب مرز چذابه برای خدمت رسانی به زائران حسینی اشاره کرد و گفت:برای اجرایی شدن این طرح، نزدیک به 27 کیلومتر لوله گذاری و همچنین احداث ایستگاه پمپاژ از بستان با ظرفیت آبدهی 90 مترمکعب در ساعت،احداث پکیج پمپاژ شبکه توزیع مواکب با ظرفیت آبدهی 316 مترمکعب در ساعت و احداث پکیج پمپاژ انتقال به پایانه با ظرفیت آبدهی 72 مترمکعب در ساعت صورت گرفت است.

ایزدجو، هدف از اجرای این طرح را انتقال آب تامین شده از محل طرح آبرسانی غدیر در کوتاه مدت، از بالادست رودخانه کرخه و در افق از سد دز به مواکب و پایانه مرزی چذابه با دبی 146 مترمکعب در ساعت اعلام کرد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمید رضا علی پور