سد شهید عباسپور
/
سد شهید عباسپور

سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ یکی از بزرگ‌ترین سدهای ایران است که بر روی رودخانه کارون احداث شده‌ است. این سد، در استان خوزستان و در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان مسجد سلیمان، واقع شده‌است. سد کارون ۱ بتونی دوقوسی است. ارتفاع تاج سد از پی، ۱۸۸ متر وطول تاج آن ۳۸۵ متر می‌باشد.

پس از اتمام تعمیرات سالیانه؛

واحد 6 نیروگاه مسجدسلیمان پس از اتمام تعمیرات سالیانه به شبکه سراسری متصل شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل سد و نیروگاه مسجدسلیمان، با اشاره به بررسی و تحلیل شرایط فنی مربوط به واحد 6 پیش از شروع تعمیرات سالیانه افزود: در مدت خروج این واحد، به منظور ارزیابی سرعت پاسخگویی تجهیزات، بررسی و تست کلیه فرامین کنترلی و حفاظتی با موفقیت انجام شد.

"فرهاد علیدوستی" ادامه داد: بررسی اتصالات  سیم پیچ، هسته ژنراتور وتمیزکاری آن، تعویض کنتورهای مربوط به سیستم کنترل، اصلاح لاجیک سیستم جوکی پمپ گاورنر، ارزیابی مجدد تنظیمات مربوط به تجهیزات ابزار دقیق، رفع اشکال از سیستم آب بندی تجهیزات مکانیکی و رفع اشکال از سیستم ارتعاش سنجی این واحد، از جمله اقداماتی مهمی بود که در این تعمیرات سالیانه صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با پیش بینی و تامین به موقع متریال در زمان خروج این واحد و همت همه متخصصان نیروگاه، تعمیرات سالیانه این واحد در موعد زمانبندی شده با موفقیت به اتمام رسید.

کد خبر: 3398