همایش بزرگداشت روز کارگر در شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان، با تجلیل از فعالان مدیریت سیلاب اخیر خوزستان رنگ و بوی دیگری گرفت.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب وبرق خوزستان، در این همایش، سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با تقدیر از کارگران و مدیران شرکت بهره برداری از شبکه آبیاری شمال خوزستان در سیلاب اخیر گفت: پیشرفت هر کشوری به چند مولفه اساسی وابسته است و یکی از آن‌ها وجود نیروی انسانی متخصص، متعهد و باانگیزه است.

"محمد حیدری" با بیان این که این شرکت نماد جهاد، ایثار و از خود گذشتگی در حادثه سیلاب دزفول است تصریح کرد : در سیلاب بهار ۹۸ تمام عوامل شرکت در خط مقدم مقابله با سیلاب حضور داشتند و در میدان عمل، بین کارگران و مدیران این شرکت تفاوتی وجود نداشت.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دزفول تاکید کرد: بنده شاهد بودم که مدیران شرکت بهره برداری، بی آلایش و در کنار کارگران و مردم بودند و عمل آن ها هم نمادین نبود بلکه از اعتقاد و ایمان راسخ آن‌ها سرچشمه می‌گرفت.

 حیدری افزود: با همراهی سایر مسئولان دستگاه های اجرایی و مردم و ارگان های نظامی و انتظامی، وحدت بسیار خوبی شکل گرفت و نتیجه آن کنترل صحیح آب و سیلاب بود و همگی سهم بسزایی در این عملکرد مطلوب و قابل قبول داشتند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز مدیریت دیرپای شبکه آبیاری دز را الگوئی دقیق و موفق در نوع خود ارزیابی کرد و گفت: اگر دزفول در کشور به عنوان یک قطب کشاورزی مطرح است بخاطر مدیریت صحیح نگهداری و توزیع آب در تاسیسات آبیاری شبکه دز است.  

"عباس پاپی زاده" به سیلاب اخیر اشاره کرد و گفت: این سیلاب بیش از یک ماه همه را درگیر کرد و در شهرستان دزفول با بسیج کلیه امکانات و ماشین آلات خیلی خوب عمل شد.

وی با اشاره به ضرورت تقویت کار جهادی در بحران ها تاکید کرد: مجموعه مدیران و کارکنان شبکه های آبیاری شمال خوزستان در کنترل فیزیکی سیلاب اخیر سنگ تمام گذاشتند.

همچنین مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از تلاش یک ماهه عوامل ستادی و عملیاتی شرکت متبوع خود در بحران سیلاب اخیر خبر داد و گفت: به لطف خدا و تلاش های انجام شده هیچگونه تلفات جانی در منطقه شمال خوزستان اتفاق نیفتاد و خوشبختانه آب وارد منازل روستائیان منطقه زاویه های دزفول نشد.

"یعقوب کرمی" در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرفت فیزیکی حدود 200 درصدی تعمیرات در زمستان سال گذشته اشاره کرد و گفت: بیش از 300 نقطه شکستگی و نقاط قابل ترمیم در شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی تعمیر و بازسازی شده است که در نوع خود کم سابقه است.

وی به ایجاد گشت شبانه در سطح شبکه های آبیاری شمال خوزستان اشاره کرد و گفت: با هماهنگی نیروی انتظامی و مقامات قضائی حوزه شمال خوزستان در صدد هستیم آمار سرقت ها در تاسیسات آبیاری را کاهش دهیم.  

در همایش گرامیداشت روز کارگر به 130 نفر از کارکنان ستادی و عملیاتی که در کنترل فیزیکی سیلاب در مناطق زاویه های دزفول، روستاهای مرکزی شهرستان شوش و روستاهای اهواز مشارکت داشتند لوح سپاس اهدا شد.

همچنین 8 نفر از کارگران شبکه های آبیاری شمال خوزستان شامل کارگر نمونه بسیجی و کارگران نمونه واحدهای محتلف شرکت  با اهدای لوح سپاس تجلیل شدند.    

در این همایش مستند تصویری با عنوان "سیل مهربانی" به پاس تلاش شبانه روزی انجام شده در راستای مدیریت سیلاب برای حاضران به نمایش درآمد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
عکاس: امین فروزمند
خبرنگار: مسعود پرموز